Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nowy szef w fundacji UMB.
  • Ostatnia zmiana 13.09.2012 przez Medyk Białostocki

Nowy szef w fundacji UMB

Prof. Sławomir Wołczyński po raz drugi został prezesem Fundacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Fundacja została powołana przez Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku we wrześniu 1996 roku i jest niezależną, niedochodową organizacją, samodzielną finansowo. Celem Fundacji jest wspieranie finansowe działalności dydaktycznej, naukowej i klinicznej, prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji budżetowych. Środki finansowe uzyskuje z działalności gospodarczej i usługowej, prowadzonej przez siebie, a także z darowizn od osób fizycznych i prawnych.

- Do nas trafiają zyski wypracowane przez aptekę akademicką, a także Akademicki Ośrodek Diagnostyki Patomorfologicznej oraz Centrum Medycyny Estetycznej – mówi prof. Wołczyński. – Prezesem zostałem wybrany pod koniec maja i teraz wdrażam się w swoją funkcję.

Do tej pory dotacje przyznawane były na realizację konkretnych projektów m.in. za pieniądze z fundacji wyposażona została aula w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, wyposażenie komputerowe w zakładzie Anatomii Prawidłowej i Zakładzie Patologii Ogólnej, Zakładzie Farmakologii, sala mikroskopowa w Zakładzie Diagnostyki Hematologicznej czy studencka pracownia komputerowa w akademiku.

Wraz z nowym prezesem wybrany został również nowy zarząd fundacji. Szefem rady fundacji został prof. Marek Rogowski, a w zarządzie zasiedli m.in.: prof. Lech Chyczewski, prof. Jerzy Pałka, prof. Maria Gołębiewska.

km