I Turniej "Najlepszy w Pielęgniarstwie" - 16.04.2016

20.04.2016 13:29
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

16.04.2016 w Hotelu Supraśl w Supraślu odbył się I Turniej "Najlepszy w PIelęgniarstwie", zorganizowany przez Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz firmę Laerdal.

Uczestnikami Turnieju byli studenci I roku studiów pierwszego stopnia kierunku Pielęgniarstwo - łącznie 11 dwuosobowych zespołów.

Każda drużyna losowała zadanie konkursowe opisujące aktualny stan  kliniczno-pielęgnacyjny pacjenta oraz Kartę Zleceń Lekarskich objętego zadaniem konkursowym chorego.

Zadaniem drużyny było:

• —wykonać zadania związane z realizacją zleceń lekarskich zgodnie z Indywidualną Kartą Zleceń Lekarskich (podaż środków farmakologicznych różnymi drogami, wykonanie zabiegów aseptycznych, ocenę aktualnego stanu klinicznego chorego-dokonanie pomiarów parametrów kardynalnych: tętno RR, oddech, saturacja, poziom glikemii, temperatura, BMI itp.)
    • na podstawie opisu przypadku i obserwacji bieżącego stanu chorego sformułowanie problemów pielęgnacyjnych i celów opieki na formularzu planu opieki (problemy pielęgnacyjne powinny były być uszeregowane wg hierarchii potrzeb pacjenta).

Uczestnicy Turnieju pracowali  z Symulatorem SimMan 3G firmy Laerdal.

Laureatami Turnieju zostali:

• I miejsce   - Katarzyna Czykier i Aleksandra Kowalczuk