Rozpoczęła się budowa Centrum Symulacji Medycznych - 12.07.2016

13.07.2016 10:41
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

12.07.2016 odbyło się symboliczne wbicie łopaty w ziemię pod budowę Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Centrum symulacyjne ma być nowoczesnym miejscem wyposażonym w roboty i fantomy symulujące pacjentów. Dzięki temu studenci będą mogli ćwiczyć różne procedury medyczne.
    Uczelnia przekazała teren pod inwestycję, który znajduje się pomiędzy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym a Wydziałem Nauk o Zdrowiu UMB. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Termin zakończenia budowy to koniec czerwca przyszłego roku. Pierwsi studenci będą mogli się tam kształcić prawdopodobnie pod koniec 2017 roku, ponieważ po zakończeniu prac budowlanych zacznie się etap wyposażania sal symulacyjnych i kształcenia personelu.

Budowa Centrum Symulacji Medycznych, tj. budynek wraz z instalacją i wykończeniem, zostanie w całości sfinansowana z budżetu Uczelni. Wartość budowy to niecałe 8 mln zł.

Wyposażenie Centrum w fantomy, trenażery i sprzęt komunikacyjny, a także szkolenia kadry to inwestycja w wysokości 21,3 mln zł, finansowana ze środków Unii Europejskiej.