Akcja Zdrowy uczeń z udziałem UMB w Galerii Jurowiecka - 01.09.2016

22.08.2016 12:32

Plakat Akcja Zdrowy Uczeń

Zapraszamy na spotkanie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku w Galerii Jurowiecka

1 września od 12:00 do 18:00

Akcja Zdrowy Uczeń

W programie:

• - U stomatologa naszych pradziadów  –  Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

Dowiesz się od nas jak przed stu laty leczono zęby, do czego służył „gaz rozweselający” i co tak naprawdę „kręci dentystów”?

Zobaczysz warsztat pracy stomatologa z okresu międzywojennego. Będziesz mógł usiąść na zabytkowym fotelu dentystycznym przy dźwiękach nożnej wiertarki. Samodzielnie wykonasz odlew dentystyczny.

Eksponaty stomatologiczne z okresu międzywojennego (fotel stomatologiczny, wiertarka nożna, szafka lekarska, instrumentarium, lampa do naświetlań, stolik)

- Stracone zęby, stracona młodość - Interdyscyplinarne Koło Naukowe Biochemii Stomatologicznej przy Zakładzie Stomatologii Zachowawczej UMB

Jak dbać o higienę jamy ustnej? Badania stomatologiczne. Badanie pH i pojemności buforowej śliny – co o kondycji Twego organizmu mówi Twoja ślina?

- Zdrowie ukryte w owocach, Zdrowie z Natury  – Zakład Bromatologii UMB

Degustacja świeżo wyciskanych soków. Porady dietetyczne i porady kosmetologiczne – co jeść aby zachować piękną skórę?

Zdrowie niejedno ma imię na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB

- Jak zadbać o zdrowie dziecka?

13:00-15:00 Porady neurologiczne – prof. dr hab. Wojciech Kułak – kierownik Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę"

15:00-17:00 Porady pediatryczne – prof. dr hab. Elżbieta Maciorkowska – kierownik Zakładu Medycyny Wieku Rozwojowego i Pielęgniarstwa Pediatrycznego

12:00-14:00 Badanie słuchu i porady logopedyczne – Zakład Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii UMB

12:00-15:00 Analiza składu ciała - Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego