Spotkanie Prorektorów ds. Nauki Uczelni Medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

16.02.2017 16:51

16 lutego 2017 roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyło się Spotkanie Prorektorów ds. Nauki Uniwersytetów Medycznych.  W spotkaniu Prorektorów uczestniczył Podsekretarz stanu Profesor Łukasz Szumowski z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas spotkania podkreślono znaczenie odpowiedniego wykorzystania potencjału badawczego uczelni medycznych i ich olbrzymi wkład w rozwój polskiej nauki i jej umiędzynarodowienie. Wiceminister Szumowski powiedział, że w przyszłej ustawie znajdzie się zapis wzmacniający rolę rektorów. Uczestnicy spotkania dyskutowali także o współpracy uczelni medycznych z przedsiębiorcami i perspektywach prowadzenia akademickich (niekomercyjnych) badań klinicznych.

Relacja ze spotkania i wizyty Ministra na antenie Polskiego Radia Białystok

Relacja na antenie TVP3 Białystok