Konferencja "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych"

24.02.2017 11:47

W dniach 23 i 24 lutego 2017 roku w Poznaniu odbyła się konferencja programowa "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych" zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Polską Akademię Nauk. W konferencji uczestniczyły władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: Rektor prof. dr hab.  Adam Krętowski i Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Marcin Moniuszko.

Gościem konferencji był również Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

"Nie będzie innowacyjnej gospodarki bez oparcia jej na odkryciach polskich naukowców - podkreślił Minister Nauki Jarosław Gowin. Dodał, że nauka ma realne przełożenie na jakość i poziom życia Polaków. Ministwerstwo Nauki  i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) wchodzi już w kluczową fazę pracy nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym" (za PAP).