Wielki sukces społeczności akademickiej UMB. Absolwenci kierunku lekarskiego naszej Uczelni ponownie najlepiej w Polsce zdali Lekarski Egzamin Końcowy

03.03.2017 17:12

Absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku najlepiej w Polsce zdali Lekarski Egzamin Końcowy w sesji wiosennej 2017 r. To sprawdzian, którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu lekarza. Na kilkanaście uczelni medycznych w kraju najwyższą lokatę zdobyli absolwenci białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskali średnio 138,9 pkt. Za nimi uplasowali się studenci z Krakowa i Poznania. Absolwenci UMB okazali się najlepsi zarówno spośród tych, którzy zdawali LEK po raz pierwszy, jaki i tych, którzy ukończyli studia w ciągu 2 lat.

Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję absolwentom – mówi szczęśliwa Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB – prof. dr hab. Irina Kowalska. To wspólny sukces całej społeczności akademickiej: zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich. Bardzo serdecznie gratulujemy - dodaje Dziekan I. Kowalska.

Lekarski Egzamin Końcowy  jest testem jakości nauczania. Na jej potwierdzenie świadczy również fakt, że absolwenci UMB w poprzedniej, jesiennej  edycji LEK-u również zajęli pierwsze miejsce w kraju.

Warto też przypomnieć, że również Absolwenci kierunku Lekarsko-Dentystycznego naszej Uczelni, w sesji wiosennej, osiągnęli wysokie wyniki - znaleźli się na drugim miejscu spośród osób, które ukończyły studia w ostatnich 2 latach.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to najwyżej notowana w rankingach akademicka uczelnia wyższa w regionie. Ponad 800 nauczycieli akademickich na 14 kierunkach kształci  4600 studentów - w tym ponad 300 w języku angielskim.

UMB jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).

Wywiad z Panią Dziekan prof. dr hab. Iriną Kowalską na antenie TVP Białystok

Wywiad z Panią Dziekan prof. dr hab. Iriną Kowalską na www.wspolczesna.pl