Akcja prozdrowotna IFMSA Białystok Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2017

28.03.2017 07:31

Wydarzenie “Zdrowie pod Kontrolą” łączy szereg działań realizowanych w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Nadrzędnym celem naszej inicjatywy jest szeroko pojęta edukacja prozdrowotna oraz przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

Oddział Białystok zaprasza do Galerii Jurowieckiej w dniu 01.04.2017r. w godzinach 10:00 - 16:00 do udziału w akcji!

Projekty wchodzące w skład akcji:
    ● Pomiar poziomu glukozy we krwi
    ● Pomiar ciśnienia tętniczego glukozy we krwi
    ● Pomiar CO w wydychanym powietrzu
    ● “Szpital Pluszowego Misia” – zabawa edukacyjna dla dzieci.
    ● "Roll the Cancer" – Nauka samobadania piersi oraz jąder. Profilaktyka przeciwnowotworowa.
    ● "Marrow Hero" – informacja o przebiegu procedury transplantacji, zwalczanie krążących stereotypów, rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.
    ● "Iskra dla Serca" – nauka udzielania pierwszej pomocy
    ● Pomiar wartości antropometrycznych
    ● AntiTobacco – upowszechnianie wiedzy na temat niebezpieczeństw płynących z nałogu palenia papierosów
    ● Pokaz receptury aptecznej (Młoda Farmacja)