Podsumowanie akcji "Studiuj w UMB"

29.03.2017 08:26
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

W sobotę 25 marca 2017, wizytą uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, zakończyła się tegoroczna edycja akcji "Studiuj w UMB", prowadzona wspólnie przez  pracowników i studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz trzy białostockie licea ogólnokształcące.

Akcja "Studiuj w UMB" jest cykliczną imprezą, w której udział biorą uczniowie I, II i III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, z klas o profilach: biologiczno-chemicznym i medycznym.

Od początków jej istnienia cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony młodzieży, która ma możliwość bezpośredniego kontaktu z naszą Uczelnią, naukowcami, studentami, a także praktyką podczas zajęć.

Jednocześnie wielkie zaangażowanie ze strony kadry naukowej oraz studentów, którzy licznie biorą udział w prowadzeniu akcji, przekłada się na jej sukces i coraz większą popularność.

Dzięki takim inicjatywom Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podkreśla swoją wysoką pozycję wśród uczelni medycznych oraz zyskuje uzdolnionych studentów z najlepszych podlaskich liceów.