Noc Muzeów w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

20.05.2017 20:43
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

20 maja 2017 roku w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyła się kolejna, ósma już Noc Muzeów. Do dyspozycji zwiedzających było Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym udostępnione były dawne gabinety lekarskie, apteka. Maria Skłodowska-Curie wraz z mężem Piotrem odkrywali tajniki laboratorium.  Studenci z Młodej Farmacji prowadzili pokazy efektownych doświadczeń chemicznych oraz wykonywania leków recepturowycha, a warsztaty mikroskopowania surowców zielarskich odbyły się dzięki zaangażowaniu Farmakognostycznego Koła Naukowego. Studenci z PTSS O. Białystok prowadzili przeglądy stomatologiczne w zabytkowym gabinecie, a także kącik zabaw dentystycznych dla dzieci. Studentki z organizacji Innowacyjny Kosmetolog malowały twarze dzieci, zaś SCR Radiosupeł uprzyjemniał czas muzyką ze starej taśmy, prezentując również historyczne zdjęcia organizacji.

Zwiedzający mogli również obejrzeć wystawę prac fotograficznych studentów oraz pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którą zorganizowało SAFF UMB oraz wystawę Larysa Lubowickiego, zatytułowaną Corpus Hominis.

Na dziedzińcu Pałacu miałą miejsce rekonstrukcja medycyny wojskowej, zaprezentowana przez Grupę Wschód Stowarzyszenie Pasjonatów Historii Ziemi Podlaskiej oraz Kolekcjonerów Militariów.

Po raz pierwszy udostępniona została również Piwnica pod Kolumnadą, zawierająca pałacowy system ogrzewania podłogowego z oryginalnym hypocaustum z XVIII wieku.

Goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Pałacem Branickich w fotobudce.

Zapraszamy za rok.

Noc Muzeów w mediach