Nagrody Naukowe Wydziału Nauk Medycznych PAN

Kierownicy Klinik i Zakładów

Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, iż w 2015 roku, Wydział Nauk Medycznych PAN, przewiduje przyznanie Nagród Naukowych Wydziału Nauk Medycznych za najwybitniejsze i twórcze wyniki prac badawczych, które mają szczególne znaczenie dla postępu medycznych nauk podstawowych i klinicznych i zostały ogłoszone drukiem w recenzowanych czasopismach lub wydawnictwach naukowych.

Wnioski do Wydziału mogą zgłaszać m.in. rektorzy szkół wyższych.

Prace zgłoszone do nagród Wydziału powinny pochodzić z okresu ostatnich 3 lat. Do wniosku należy dołączyć po 2 egz. odbitek prac opublikowanych drukiem. Wniosek powinien zawierać wykaz autorów zgłaszanych do nagrody, uwzględniając fakt, że wkład ich pracy nie może być niższy niż 25%.

Szczegóły dotyczące wymaganej dokumentacji zawarte są w Regulaminie Nagród Naukowych Wydziału Nauk Medycznych PAN dostępnym na stronie internetowej Polskiej Akademii Nauki (www.pan.pl Instytucja Naukowa → Wydziały → Wydział V Nauk Medycznych → Regulaminy).

Ostateczny termin składania wniosków o przyznanie wyróżnienia dla studentów do Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej UMB to 30 kwietnia 2015 r.

W przypadku zainteresowania konkursem prosimy o kontakt z Marią Szlachtą, tel. 5655, e-mail: maria.szlachta@umb.edu.pl.

Z poważaniem,

Prof. dr hab. Adam Krętowski