Zdrowie pod kontrolą - 25.04.2015

17.04.2015 21:18

Serdecznie zapraszamy na akcję IFMSA Poland Oddział Białystok pod hasłem „Zdrowie pod Kontrolą”.

Głównym jej celem jest promowanie zachowań prozdrowotnych. Projekt jest adresowany do wszystkich grup wiekowych, zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób starszych.

Oferujemy nie tylko przeprowadzenie elementarnych badań (m.in. pomiar ciśnienia i określenie poziomu cukru we krwi), ale i naukę podstawowych umiejętności ratowania życia przekazaną w formie zabawy, skierowaną do najmłodszych !

---------------------------------------

Nasza akcja będzie odbywać się równolegle na kilkunastu stoiskach:

- Serce masz tylko jedno – wykonywanie badań, takich jak: pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi, stężenia cholesterolu w krwi, badania EKG (wynik zostanie skonsultowany ze specjalistą), pomiar masy i długości ciała, badanie wydolności fizycznej poprzez przeprowadzenie specjalistycznych prób wydolnościowych.

- Roll the Cancer! Wyroluj raka! - dowiemy się jak ustrzec się przed rakiem oraz jak wcześnie go wykryć. Zapewniamy możliwość konsultacji z onkologiem oraz szkolenie z zakresie badania piersi. Przy stoisku będzie obecny koordynator projektu Pink Lips, mającego na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

- Marrow Hero - zapoznanie z istotą białaczki oraz procedurą transplantacji szpiku.

- Kącik Porad Eksperta- Możliwość bezpłatnej konsultacji z Internistą, dietetykiem oraz kardiologiem.

- AntiTobacco - uświadamianie niebezpieczeństw płynących z palenia papierosów, konsekwencji dla palacza oraz jego otoczenia.

- Zaburzenia odżywiania – oferujemy wykonywanie pomiarów BMI i WHR, będące wyznacznikami rodzaju sylwetki oraz typu otyłości. Zwiększamy świadomość ludzi, szczególnie młodych, na temat anoreksji, bulimii i otyłości. Zapewniamy możliwość konsultacji z dietetykiem.

- Szpital Pluszowego Misia - poprzez zabawę uczymy dzieci jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu, mając w pamięci to, że większość wypadków zdarza się w domu. W czasie gdy rodzice będą korzystać z badań porozmawiamy z dziećmi na temat pojęcia pierwszej pomocy, nauczymy korzystania z telefonów alarmowych. Podczas upozorowanych scenek pokażemy w jaki sposób udzielić pomocy w czasie krwotoku z nosa, omdlenia, złamania, zranienia czy oparzenia.

---------------------------------------

W poprzednim roku 2014, w ramach kwietniowej oraz listopadowej edycji akcji "Zdrowie pod kontrolą" wykonaliśmy ponad 500 pomiarów glikemii i cholesterolu, 200 pomiarów ciśnienia tętniczego, 150 spirometrii, 100 pomiarów BMI i WHR oraz ponad 100 badań EKG !

Atrium Biała
    ul. Czesława Miłosza 2, Białystok