Wakacje w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

POZNAJ TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY I FARMACJI

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

1. TAJNIKI DAWNEJ FARMACJI

Uczestnicy poznają tajemniczy świat dawnej apteki, zobaczą naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, oryginalne meble apteczne, poznają rośliny lecznicze. W muzealnym laboratorium edukacyjnym wykonamy nietypową pamiątkę muzealną.

2. TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY

Podczas zajęć uczestnicy zwiedzą gabinet stomatologiczny, okulistyczny, szpital polowy, gabinet radiologiczny oraz anatomiczny. Na zakończenie wykonają nietypową szczękę.

3. PROJEKT Z RYCINY CZYTANY

Zwiedzanie wystawy czasowej PROJEKT Z RYCINY CZYTANY oraz siedziby głównej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – dawnego Pałacu Branickich. W laboratorium edukacyjnym uczestnicy wykonają nietypowy Pałac Branickich.

Czas trwania – ok. 45 min. / 60 min.

CENA: 5 zł od osoby (za jedne zajęcia) - zajęcia z odlewami z gipsu lub

10 zł. (od os.) - zajęcia z wykonaniem "pamiątkowych mydełek"

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację. Zapisy pod numerem tel. /85/ 748 54 05; 748 54 67.