Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska.
  • Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska. Pałac Branickich. Widok od strony wjazdu. Flaga Unii Europejskiej.
  • Treść niedostępna...

    powrót
    Ostatnia zmiana 10.08.2020 przez Dział Projektów Pomocowych

    Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska

     

      

     

    O NAS

     

    Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+.

    Sieć Eurodesk działa w 33 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1300 organizacji, w tym blisko 100 w sieci Eurodesk Polska

    Eurodesk to informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. A tym samym i nasze.

    Biuro Eurodesk na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku działa od października 2014 roku.

     


     

    AKTUALNOŚCI

     

    12.05.2016

     

    WOLONTARIUSZKI POTZRZEBUJĄ WSPARCIA!

     

    Gorąco zachęcamy do wsparcia dwóch naszych studentek-wolontariuszek, które wyjeżdżają do miejscowości Bukoba w Tanzanii aby pomagać tamtejszemu szpitalowi. Dziewczyny potrzebują pomocy w sfinansowaniu bardzo wysokich kosztów, m.in. podróży i szczepionek. Tutaj informacje o projekcie na PolakPotrafi.pl: hhttps://polakpotrafi.pl/pr…/biale-fartuchy-na-czarnym-ladzie

     

    15.01.2016

     

    ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - Spotkanie informacyjne Erasmus+ w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

     

    13.01.2016 Funadcja Młody Malbork zorganizowała spotkanie informacyjne dotyczące Programu Erasmus+. Nasi multiplikatorzy dokonali prezentacji Sieci Eurodesk oraz Eurodesku na UMB.

     

    06.10.2015

     

    POSZUKIWANI PARTNERZY DO PROJEKTU!!!

     

    Fundacja "Pomóż Im" poszukuje partnerów z całej Europy do projektu mobilnościowego skierowanego do młodych ludzi, którzy przeszli chorobę nowotworową:

    "Realizację projektu zakładamy na 24 miesiące.

    Każda mobilność będzie trwała 14 dni.

    Główne cele realizacji projektu:

    Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności osób młodych, a także promowanie aktywnego dialogu międzykulturowego. Celem projektu jest rozwój osobisty i edukacyjno-kompetencyjny uczestników projektu, zwiększenie samooceny, zaradności i odpowiedzialności a także wywarcie pozytywnego wpływu na rówieśników. Młodzież, która wyszła z choroby nowotworowej ma bardzo często kłopoty z wyjściem do świata, jest zamknięta w sobie, często żyje w strachu lub z myślą, że choroba może powrócić. Taki wyjazd byłby wyzwaniem i przezwyciężaniem własnych słabości oraz otwarcie się na Unię Europejską, uświadomienie innym, że da się wyjść z choroby, być normalnym człowiekiem i żyć w społeczeństwie godnie.

    Cele szczegółowe:

    - znaczne zwiększenie znajomości języków obcych wśród uczestników;

    - podniesienie poziomu wiedzy i znajomości innych kultur i krajów wśród uczestników, oferując im możliwość  tworzenia sieci kontaktów międzynarodowych umożliwiających aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i rozwój poczucia europejskiego obywatelstwa i tożsamości;

    W ramach projektu planujemy skupić się na następujących obszarach:

    1. Lokalne rękodzieło  – spotkania obejmowałyby prezentację charakterystycznych lokalnych wyrobów każdego kraju uczestniczącego. Uczestnicy będą musieli w swoich krajach przygotować się do spotkania poprzez poszukiwanie i opisanie wyrobów charakterystycznych dla kraju/regionu z którego pochodzą. Na warsztatach uczestnicy nauczą się wykonywać wybrane wyroby.

    2. Język obcy – Spotkania mają przybliżyć uczestnikom języki jakimi się posługują. Uczestnicy nauczą się podstawowych zwrotów w językach krajów uczestniczących w projekcie.

    3. Lokalne legendy - spotkania obejmowałyby prezentację charakterystycznych lokalnych legend każdego kraju uczestniczącego. Uczestnicy będą musieli w swoich krajach przygotować się do spotkania poprzez poszukiwanie i utrwalenie charakterystycznych dla kraju/regionu z którego pochodzą legend. Młodzież dokona wyboru legendy, która zostanie wystawiona (przedstawienie teatralne) i języka w którym sztuka zostanie wystawiona.

    4. Teatr – uczestnicy w ramach tej mobilności będą uczestniczyć w próbach przedstawienia teatralnego pokazującego wybraną lokalną legendę. Uczestnicy wybiorą spośród siebie aktorów, reżysera, dźwiękowca etc.

    5. Filmowanie – na każdym etapie realizacji projektu uczestnikom towarzyszyć będzie kamera.  W ten sposób powstanie reportaż filmowy z realizacji projektu. Uczestnicy wspólnie dokonają obróbki materiału i montażu filmu, również zostanie nagrane przedstawienie.

    6. Fotografika – oprócz kamery, na każdym etapie realizacji projektu uczestnikom towarzyszyć będzie aparat fotograficzny. W ten sposób powstanie fotoreportaż z realizacji projektu. Uczestnicy wspólnie przygotują wystawę.

     

    Zaproponowane działania powinny dać uczestnikom możliwość wymiany swoich spostrzeżeń, skupiając się na tym czym jest granica, co łączy ich narody i kultury.  Uczestnicy zyskają umiejętność prezentacji, przełamany zostanie strach przed publicznymi prezentacjami.

     

    OSOBY/INSTYTUCJE ZAINTERESOWANE PROSIMY O KONTAKT: (michal.pawlowski@umb.edu.pl; kmroslan@wp.pl)

     


     

    28.09.2015

     

    UWAGA!!! KONKURS!!!

    W ramach eurodeskowej kampanii Time to Move ogłaszamy konkurs "Zdecyduj TY"!

    Wszyscy wiedzą jak wiele działań finansuje Unia Europejska, czy też inne europejskie organizacje. Nie jest jednak możliwe sfinansowanie każdej inicjatywy - Unia ma swoje priorytety, wybierając niektóre rodzaje działań.

    A może zmieńmy na chwilę zasady? Jakie inicjatywy byście WY sfinansowali, gdybyście mieli taką możliwość? Na co warto wydać pieniądze? A może nie ma potrzeby niczego zmieniać?:)

    Czekamy na Wasze pomysły działań, które mogłyby być sfinansowane z funduszy europejskich. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone, a wszystkie trafią do naszej bazy danych i… kto wie?;)

    Konkurs potrwa do 04.10 do godz. 23:59. Pomysły wysyłajcie na adres mailowy michal.pawlowski@umb.edu.pl lub umbialystok@eurodesk.eu