Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Galerie.
  • Galerie. Pałac Branickich nocą. Widok od strony bramy wjazdowej. Logotyp 65 lat Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
  • Galerie

    Pierwsze spotkanie warsztatowo-seminaryjne z władzami, promotorami i doktorantami KNOW

    09.06.2014 08:48
    Autor: Administrator UMB

    W dniach 30-31 maja 2014 r. w Supraślu odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowo-seminaryjne z władzami, promotorami i doktorantami Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na którym doktoranci obu jednostek prezentowali publicznie założenia swoich projektów badawczych oraz pierwsze wyniki. W spotkaniu wzięli także udział przedstawicie pozostałych Stron Centrum Badań Innowacyjnych, mającego status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) - prof. Coral Barbas z Uniwersytetu San Pablo-CEU oraz prof. Tomasz Burzykowski i dr Jurgen Claesen z CenStat Uniwersytetu w Hasselt. Spotkanie było okazją do podsumowania pracy KNOW, co zaowocowało podjęciem przez Radę Programową CBI Uchwały w sprawie sprawozdań z realizacji poszczególnych obszarów tematycznych. Zgodnie z ideą powołania KNOW, przedstawiciele ośrodków tworzących Centrum Badań Innowacyjnych zadeklarowali pełną gotowość do dalszej, wspólnej pracy badawczej nad rozwiązaniem palących problemów związanych z profilaktyką, diagnostyką i terapią chorób cywilizacyjnych oraz kontynuacji dalszych działań mających na celu przygotowanie wspólnych projektów naukowych.

    Podczas spotkania, młodzi naukowcy przedstawili szereg ambitnych projektów badawczych opartych wielokroć o skomplikowane, wielkoskalowe techniki badawcze. Z wielką satysfakcją mogliśmy też zauważyć, że idea prowadzenia środowiskowych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w języku angielskim zdała swój egzamin. Nasi doktoranci, pomimo stosunkowo krótkiego stażu naukowego, z dużą swobodą i erudycją, w sposób niezwykle klarowny, przedstawiali wyniki swoich badań. Po trwających wiele godzin prezentacjach młodych naukowców, spotkanie zostało przeniesione na łono natury, przyjmując mniej formalny charakter i stwarzając okazję do wymiany doświadczeń i rozmów na temat opracowania wspólnych projektów naukowych. Podczas biesiady uczestnicy mieli możliwość porywalizować w konkurencjach zorganizowanych przez drużynę średniowiecznych wojów, co w rezultacie bardzo zintegrowało obie grupy i pozwoliło na lepsze poznanie się.

    Spotkanie zakończyło się drugiego dnia interesującymi wykładami gości z Uniwersytetu Hasselt i postanowieniem powtórzenia wydarzenia w tym samym gronie, bogatszym o doświadczenia i kolejne efekty swojej pracy, za rok
     

    Powrót