• Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Buteleczki apteczne z dawnej apteki w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • Ostatnia zmiana 02.06.2015 przez Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

Witamy na stronie jedynego w tej części Polski Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

Muzeum jest placówką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, działającą w strukturze Samodzielnej Pracowni Historii Medycyny i Farmacji. Prowadzi działalność naukową, dydaktyczną oraz wystawienniczą.

W zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich można poznać tajniki medycyny, proces kształtowania się przez stulecia tradycji leczniczych, poczuć zapach i atmosferę apteki z przełomu XIX i XX wieku.

Zapraszamy do zwiedzania naszej placówki