III edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych

18.12.2015 10:49
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Rusza III edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych - organizowanego przez „Gazetę Farmaceutyczną” przy wsparciu wyłącznego partnera wydarzenia, firmy Gedeon Richter - którego idea wpisuje się w założenia polityki naukowej państwa „Budujemy na Wiedzy”. Wspieramy młodych polskich naukowców pamiętając, że dzisiejsi badacze to przyszli liderzy innowacji. Prace zgłoszone do Konkursu, zawierające walor aplikacyjności, oceni Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. Janusza Pluty, prezesa Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie: www.lidernaukfarmaceutycznych.pl.

Wzorem lat ubiegłych wydziały farmaceutyczne uniwersytetów medycznych będą mogły zgłosić do dwóch wytypowanych do uczestniczenia w Konkursie prac doktorskich, w terminie do 3 lutego 2016 roku. Uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi podczas XV, jubileuszowego Dnia Polskiej Farmacji, w połowie maja 2016 r. w Warszawie. Wydziały farmaceutyczne, z których wyłonieni zostaną laureaci, otrzymają w uznaniu sukcesów dydaktycznych medale Scientia Nobilitat: złoty, srebrnyi brązowy.

Dla autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe. Zwycięzca uhonorowany zostanie ponadto tytułem Lider Nauk Farmaceutycznych oraz możliwością odbycia stażu w renomowanych laboratoriach Gedeon Richter. Jak wartościowe jest to doświadczenie wskazują słowa stażystów I edycji Konkursu – zapraszamy do oglądania tutaj.