Dr hab. Andrzej Mogielnicki z UMB laureatem I etapu konkursu Tango 2

09.06.2016 13:03
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki pierwszego etapu konkursu TANGO 2, organizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. To już druga edycja jedynej w Polsce inicjatywy mającej na celu wsparcie praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych.

W konkursie złożono 119 wniosków na projekty zakładające wdrażanie w praktyce gospodarczej i społecznej wyników uzyskanych w rezultacie badań podstawowych.

Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane 52 projekty. Na pierwszym miejscu listy rankingowej znalazł się Pan dr hab. Andrzej Mogielnicki z Zakładu Farmakodynamiki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,  z projektem "Zastosowanie kationowego polimeru do hamowania krwawienia wywołanego przez heparynę niefrakcjonowaną i drobnocząsteczkową". Wnioski wstępne złożone w pierwszym etapie konkursu TANGO 2 były oceniane przez Zespół Ekspertów Narodowego Centrum Nauki, w drugim etapie wnioski pełne oceni Zespół Ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.