Studenci i doktoranci UMB otrzymali stypendia Ministra Zdrowia

23.12.2016 19:24

6 studentów i 2 doktorantów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzymało stypendia ministra zdrowia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017.

Rektorzy uczelni medycznych skierowali do ministra zdrowia 96 wniosków studentów i 75 wniosków doktorantów. 21 grudnia 2016 r. minister zdrowia podjął decyzję o przyznaniu 48 stypendiów dla studentów oraz 5 stypendiów dla doktorantów.

Nagrodzeni studenci (alfabetycznie)

• Tomasz Charytoniuk – kierunek lekarski
    • Przemysław Czajkowski – farmacja
    • Krzysztof Drygalski – kierunek lekarski
    • Karina Harasimowicz – fizjoterapia
    • Monika Król – kierunek lekarski
    • Alicja Liszewska – kierunek lekarski

Nagrodzeni doktoranci:(alfabetycznie)

• Monika Gudowska – Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej
    • Bartłomiej Kałaska - Środowiskowe Studia Doktoranckie w Języku Angielskim (Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej).

Szczegółowe listy nagrodzonych są dostępne na stronie internetowej resortu zdrowia.