Dwóch naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzymało granty NCN

15.11.2014 19:29

Granty wartości ponad 1,6 mln zł otrzymają naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów Narodowego Centrum Nauki - Opus 7.

Na liście docenionych 715 projektów, z 5000 złożonych wniosków znalazły się:

• "Identyfikacja szlaku metabolicznego proliny jako molekularnego celu eksperymentalnej regulacji apoptozy/autofagii w komórkach raka sutka MCF-7" - prof. dr hab. Jerzy Aleksander Pałka, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej - 837, 6 tys. zł

• "Profile metaboliczne charakteryzujące różne podtypy niedrobnokomórkowego raka płuca" - dr Michał Ciborowski, Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim - 779 tys. zł.