Akcja "Studiuj w UMB" na Wydziale

28.11.2014 11:26
    Autor: Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

22.11.2014 r. na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej gościliśmy licealistów klas pierwszych  z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Uczniowie uczestniczyli w:

1. wykładzie przeprowadzonym przez dr hab. Arkadiusza Surażyńskiego pt: " Komórka. Mikro Życie w makro Świecie "
    2. warsztatach naukowych:

• Zakład Chemii Nieorganicznej i Analitycznej "Kompleksy w chemii i medycynie"
    • Zakład Chemii Medycznej " Właściwości chemiczne wybranych pierwiastków i związków chemicznych; rozdzielanie mieszanin"
    • Zakład Farmacji Stosowanej "Jak zrobić tabletki i żelki z witaminą C oraz jak udzielić porad pacjentowi w aptece"
    • Zakład Diagnostyki Biochemicznej, Zakład Diagnostyki Hematologicznej, Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Klinicznej "Sprawdź czy choroba nie weszła Ci w krew "
    • Zakład Chemii Leków "Magia komórki w praktyce czyli droga z laboratorium do apteki"