Światowy Dzień Chorób Rzadkich - 28.02.2015

16.02.2015 07:25

28 lutego 2015 r. (sobota) po raz piąty odbędą się obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich. Polska jest jednym z ponad 100 krajów zaangażowanych w cykliczny udział w wydarzeniu.

Do tej pory odkryto ponad 6 tysięcy chorób rzadkich. Choć każda z nich występuje sporadycznie, łącznie dotykają około 6 procent społeczeństwa. W Polsce to nawet 2 miliony ludzi.

IFMSA-Poland Oddział Białystok i Młoda Farmacja Białystok także włączają się w akcję i przeprowadzają obchody na terenie Białegostoku w C.H. Alfa przy ul. Świętojańskiej 15.

Nasze organizacje studenckie przygotowują dla wszystkich zainteresowanych akcję edukacyjno-profilaktyczną na temat wybranych chorób rzadkich: Pląsawica Huntingtona, stwardnienie rozsiane oraz gruźlica.

Podczas akcji przewidziana jest edukacja pacjentów, quizy na temat wybranych chorób, pokazy różnego rodzaju inhalatorów, prezentacja preparatu prątków gruźlicy pod mikroskopem, przeprowadzenie spirometrii oraz porady farmaceutyczne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat danych chorób dołącz do nas i przyjdź do Galerii Alfa w najbliższą sobotę!

Zapraszamy!

Plakat z tlem w kolorze niebiesko granatowym, przedstawiajacym kulę ziemską. Z prozdu napis Dzień Chorób Rzadzkich 28 lutego 2015 roku.