Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku z certyfikatem "Wysoka jakość w ochronie zdrowia"

23.03.2016 18:53

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku został laureatem Ogólnopolskiego  Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej i uzyskał certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia

Logo wysoka jakość w ochronie zdrowiaGodło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające na rynku medycznym. Certyfikat, ustanowiony przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości, otrzymują podmioty wyróżniające się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami.

Uczestnicy biorący udział w programie „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” musieli przejść dwuetapowy proces certyfikacyjny. Oceniani byli przez niezależne grono ekspertów: naukowców oraz praktyków branży medycznej i zarządzania publicznego. Badano standardy obsługi pacjenta, politykę jakości, komunikację z otoczeniem wewnętrznych i zewnętrznym, a także wdrożone strategie zarządzania. Członkowie Komisji analizują dokumenty, rozmawiają z pacjentami, pracują metodą tzw. „tajemniczego klienta”, a także zapoznają się z informacjami ze źródeł zewnętrznych, niezależnych od certyfikowanej jednostki.

Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” to znak potwierdzający, że w opinii Komisji placówka nim uhonorowana przestrzega odpowiednich standardów w zakresie działalności na rynku medycznym.

Nasz szpital otrzymał także wyróżnienie specjalne  – „Grand Quality”  dla tych spośród certyfikowanych placówek, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych w danej edycji Programu.

Nagroda motywuje nas do dalszej pracy by utrzymać najwyższe normy jakości  i wysoki poziom świadczonych usług. Dziękujemy!

Oficjalne wręczenie przyznanych w ramach Programu certyfikatów odbyło się 22 marca 2016 r. podczas uroczystej Gali Finałowej w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.