Ogólnopolskie Spotkanie Dziekanów Wydziałów Lekarskich Uczelni Medycznych

13.04.2016 09:27

W dniach 10-11 kwietnia 2016r. miało miejsce Ogólnopolskie Spotkanie Dziekanów Wydziałów Lekarskich Uczelni Medycznych.

W tym roku organizatorem spotkania był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Na spotkaniu było obecnych 25 przedstawicieli z 13 polskich uczelni medycznych. Jako goście specjalni obecna była dr hab. Bożena Czarkowska-Pączek, która reprezentowała Polską Komisję Akredytacyjną oraz prof. dr hab. Milena Dąbrowska (z naszej Uczelni) - przedstawicielka Komisji Akredytacyjnej Akademickich Uczelni Medycznych. Na spotkaniu poruszone zostały takie kwestie, jak: praktyczne nauczanie medycyny na ostatnim roku studiów, projekt dziennika nauczania praktycznego, udział Centrów Symulacji w programie nauczania na kierunku lekarskim. Obszerniejsza relacja ze spotkania - w najbliższym numerze Medyka Białostockiego.