BEZPŁATNE SZKOLENIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI dla studentów studiów stacjonarnych kierunku: lekarskiego, fizjoterapii, pielęgniarstwa

24.02.2014 07:50

Drodzy Studenci!

W ramach projektu pn. "Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku" w siedzibie UMB realizowane będą dwie edycje bezpłatnych szkoleń z przedsiębiorczości dla studentów studiów stacjonarnych kierunku lekarskiego, fizjoterapii i pielęgniarstwa.

Pierwsza edycja odbędzie się w okresie: III - VI 2014r., druga: III - VI 2015r. Studenci będą mogli uczestniczyć w następujących zajęciach:

1.      ABC działalności gospodarczej - od założenia do rozwoju własnej firmy (12 godz.)

Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności z zakresu zakładania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej; poznania zasad marketingu, Public relations (PR); uzyskanie informacji na temat zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

2.      Zasady prowadzenia indywidualnej i grupowej praktyki lekarskiej (6 godz.)

Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia indywidualnej oraz grupowej praktyki lekarskiej, a także uzyskanie informacji na temat ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej osób pracujących w służbie zdrowia.

3.      Twój pierwszy krok do kariery (6 godz.)

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności zachowań asertywnych w relacjach zawodowych; opanowanie sztuki autoprezentacji; nabycie umiejętności poprawnego pisania dokumentów aplikacyjnych; przygotowania uczestników do rozmowy o pracę.

4.      Przedsiębiorczość akademicka (12 godz.)

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w niezbędna wiedze na temat przedsiębiorczości akademickiej (wprowadzenie do przedsiębiorczości; formy przedsiębiorczości akademickiej; komercjalizacja badań naukowych; formy finansowania przedsiębiorczości akademickiej; prawne zagadnienia przedsiębiorczości akademickiej; tworzenie Biznes Planu).

Każdy student otrzyma dyplom potwierdzający udział w szkoleniu

Zasady rekrutacji do I edycji szkoleń

Harmonogram I edycji szkoleń

Szczegółowych informacji udziela: