Zdrowie pod kontrolą - 05.04.2014

31.03.2014 12:54

W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Białystok, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji profilaktyczno - edukacyjnej pod hasłem „Zdrowie pod Kontrolą”. Głównym celem akcji jest promowanie zachowań prozdrowotnych. Projekt jest adresowany do wszystkich grup wiekowych, zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób starszych.

Oferujemy nie tylko przeprowadzenie elementarnych badań (m.in. pomiar ciśnienia i określenie poziomu cukru we krwi) ale i naukę podstawowych umiejętności ratowania życia przekazaną w formie zabawy, skierowaną do najmłodszych.

---------------------------------------

Nasza akcja będzie odbywać się równolegle na kilkunastu stoiskach:

- Serce masz tylko jedno – wykonywanie badań, takich jak: pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi, stężenia cholesterolu w krwi, badania EKG (wynik zostanie skonsultowany ze specjalistą), pomiar masy i długości ciała, badanie wydolności fizycznej poprzez przeprowadzenie specjalistycznych prób wydolnościowych.

- Roll the Cancer! Wyroluj raka! - dowiemy się jak ustrzec się przed rakiem oraz jak wcześnie go wykryć. Zapewniamy możliwość konsultacji z onkologiem oraz szkolenie z zakresie badania piersi. Przy stoisku będzie obecny koordynator projektu Pink Lips, mającego na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

Zachęcamy do wspierania akcji " I run for... Pink Lips Project vol.2 " !

- Marrow Hero - zapoznanie z istotą białaczki oraz procedurą transplantacji szpiku.

- Kącik Porad Eksperta- Możliwość bezpłatnej konsultacji z Internistą, onkologiem, dietetykiem oraz kardiologiem.

- AntiTobacco- uświadamianie niebezpieczeństw płynących z palenia papierosów, konsekwencji dla palacza oraz jego otoczenia.

- Zaburzenia odżywiania – oferujemy wykonywanie pomiarów BMI i WHR, będące wyznacznikami rodzaju sylwetki oraz typu otyłości. Zwiększamy świadomość ludzi, szczególnie młodych, na temat anoreksji, bulimii i otyłości. Zapewniamy możliwość konsultacji z dietetykiem.

- Bezpieczny Miś- poprzez zabawę uczymy dzieci jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu, mając w pamięci to, że większość wypadków zdarza się w domu. W czasie gdy rodzice będą korzystać z badań porozmawiamy z dziećmi na temat pojęcia pierwszej pomocy, nauczymy korzystania z telefonów alarmowych. Podczas upozorowanych scenek pokażemy w jaki sposób udzielić pomocy w czasie krwotoku z nosa, omdlenia, złamania, zranienia czy oparzenia.

---------------------------------------

W ubiegłym roku, w ramach listopadowej edycji akcji "Zdrowie pod kontrolą" wykonaliśmy m.in. 127 pomiarów glikemii, 106 pomiarów ciśnienia tętniczego, 61 spirometrii, 51 pomiarów BMI i WHR oraz 40 badań EKG !

W trakcie trwania akcji odbędą się liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Pure Jatomi Fitness i Helios Alfa.