11 Europejskie Spotkanie Studentów Medycyny - 11. European Regional Meeting

03.05.2014 12:55

11 Europejskie Spotkanie Studentów Medycyny - 11. European Regional Meeting

W dniach 30.04-4.05 w Warszawie odbędzie się 11. Europejskie Spotkanie Studentów Medycyny (11. European Regional Meeting) - największy europejski kongres młodych lekarzy i studentów uniwersytetów medycznych, który zgromadzi 250 delegatów z 43 państw Europy. W tym roku, po raz pierwszy od ponad 40 lat, zostanie zorganizowane w Polsce przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland - zwycięzcę międzynarodowej rywalizacji o tytuł organizatora wydarzenia.

11. EuRegMe jest szczególnym wydarzeniem, którego organizacja jest wielkim wyróżnieniem dla polskich uczelni medycznych. Ma charakter apolityczny i niekomercyjny, a jego głównym celem jest zacieśnianie więzi pomiędzy 43 krajami uczestniczącymi oraz promocja ochrony zdrowia  w wymiarze europejskim. Patronatem honorowym objął konferencję Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a w skład Komitetu Honorowego weszli, m.in. prof. Jerzy Buzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski,  Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także znamienite osobistości świata medycyny - dr. Andrzej Ryś - Dyrektor Komisji Europejskiej ds. Zdrowia Publicznego, Prezes Najwyższej Rady Lekarskiej -dr n. med. Maciej Hamankiewicz, Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie dr Andrzej Sawoni oraz wszyscy Rektorzy uczelni medycznych w Polsce.

250 delegatów z 43 państwa, przez 4 dni będzie pracować na sesjach dotyczących zdrowia publicznego, zdrowia reprodukcyjnego i AIDS, edukacji medycznej, praw człowieka i pokoju, a także międzynarodowych praktyk klinicznych i projektów naukowych. Spotkanie umożliwi również dyskusję o międzynarodowych projektach wolontariackich i kampaniach społecznych promujących zdrowie w poszczególnych krajach oraz wymianę doświadczeń w tym zakresie, m.in. podczas targów projektów „Project fair” i „Project presentation”. W nawiązaniu do „Europejskiego Roku Mózgu”, podczas kongresu będą miały miejsce wykłady i warsztaty medyczne z zakresu neuroscience (m.in. modern neuroscience, neuroscience and addiction) - wśród prelegentów, m.in. prof. Grzegorz Opala czy dr Mateusz Gola. W programie nie zabraknie rozbudowanego panelu szkoleń z rozwoju osobistego prowadzonych przez międzynarodowych trenerów z całej Europy.

11. EuRegMe poprzedzone jest elitarnymi warsztatami medycznymi preEuRegMe prowadzonymi w Collegium Medicum UJ w Krakowie (28.04-30.04.2014r.). Ważnym punktem programu są „Warsztaty naczyniowe”, skupione wokół transmitowanych na żywo zabiegów endowaskularnych (zabieg w obrębie tętnic szyi, udrożnienie naczyń podudzia) z bieżącym komentarzem operatora oraz możliwością zadawania pytań. W programie spotkania również szeroki panel szkoleń z zakresu umiejętności interpersonalnych, prowadzony przez międzynarodowych trenerów.

Niezbędnego wsparcia na realizację wydarzenia udzielili środowisku studenckiemu sponsor główny firma Kamsoft, Warszawski Uniwersytet Medyczny - sponsor strategiczny oraz partnerzy wydarzenia - Naczelna Izba Lekarska, Okręgowa Izba Lekarska, Wydawnictwo „Elsevier” oraz MEDtube. Kongres wspierają również patroni medialni - najważniejsze redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i branżowe, m.in. TVP Info, „Rzeczpospolita”, „Gazeta Lekarska”, Wydawnictwo „Termedia” „Medycyna Praktyczna”, „Rynek Zdrowia” czy „Puls Medycyny”.

Zapraszamy na:

www.euregme.ifmsa.pl,

O organizatorze

International Federation of Medical Students' Associations (IFMSA)jest największą na świecie organizacją studencką. Poprzez 117 organizacji krajowych działają w niej studenci ze 107 państw (ponad 1 200 000 członków). Siedzibą IFMSA jest Ferney-Voltaire we Francji. Siedziba ta jest wspólna z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Lekarzy. W Polsce istnieje od 1956 roku. Aktualnie dzieli się na 12 oddziałów - jest obecne na wszystkich uniwersytetach medycznych w kraju i skupia 2000 studentów i młodych lekarzy. Corocznie organizujemy ok. 1000 wydarzeń, a swoimi akcjami obejmujemy ponad 218 000 osób. IFMSA-Poland jest zrzeszeniem w pełni apolitycznym, samorządnym, niekomercyjnym i trwałym, o celach niezarobkowych.

Zapraszamy na: www.ifmsa.pl

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland