Projekt Pink Lips w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

15.01.2015 08:41

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Białystok ma zaszczyt zaprosić do udziału w projekcie Pink Lips (różowe usta), który jest organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (25-31 stycznia).

Głównym celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat tego nowotworu, a także uświadamianie jak ważna jest profilaktyka i badania kontrolne.

Przeprowadzenie akcji jest planowane na 3 białostockich uczelniach:

• 26 stycznia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
    • 27 stycznia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej
    • 29 stycznia w Collegium Universum Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Działania profilaktyczno-edukacyjne przeprowadzone zostaną również  30 stycznia w Galerii Alfa w Białymstoku i Pure Jatomi Białystok.

Oprócz w/w działań, przed Kinem Kobiet w kinach Helios w dwóch białostockich galeriach – 19 stycznia w Galerii Alfa, a 21 stycznia w Galerii Białej – będziemy mówić na temat profilaktyki raka szyjki macicy, a także najważniejsze informacje na temat tego nowotworu.

Na znak solidarności z kobietami walczącymi z RSM chcemy propagować symbol jedności jakim będą pomalowane na różowo usta.

PINK LIPS Project to nie tylko znak, ale szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i sposobom przeciwdziałania tej chorobie.

Mówimy STOP wszystkim zachorowaniom na Raka Szyjki Macicy!

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Różowy plakat Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, na którym znajdują się odciśnięte usta symbol akcji Pink Lips