Rusza projekt "Daphne - stop przemocy"

05.03.2015 16:21

Zapraszamy do udziału w projekcie "DAPHNE - STOP przemocy", który co roku organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Dddział Białystok !

Daphne to program, który powstał z myślą przede wszystkim o kobietach, o ich wartości i możliwościach, które często są niszczone przez lęk przed kolejnym dniem w swoim własnym domu. Jest to program do spraw przemocy wobec kobiet, zarówno psychicznej i fizycznej. Jego istnienie ma na celu zapobieganie przemocy poprzez podnoszenie poczucia wartości uczestniczek poszczególnych projektów oraz poznawanie czynników prowadzących do stania się ofiarą przemocy.

Program akcji:

• 8 marca (niedziela) - happening na Rynku Kościuszki w godzinach 13:10- 14:10

• 13:15 – występ zespołu Les Chattes
    • 13:20 - animacje autorstwa Polskiego Stowarzyszenia
    Pedagogów i Animatorów KLANZA; rozdawanie kwiatów oraz ulotek

• 9-12 marca – kampania na uczelniach białostockich: Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
    • 13 marca (piątek) , w godzinach 18-19:30 w auli 2.0/1.6 w Centrum Dydaktycznym WNoZu wykład „Przemoc, a prawo i medycyna”. Wykład skierowany dla nas – lekarzy oraz innych pracowników służby zdrowia.

Jednym z prelegentów będzie prof. dr hab. Anna Niemcunowicz-Janica – kierownik Zakładu Medycyny Sądowej UMB

• 14 marca (sobota), w godzinach 12-13.30 w auli 2.0/1.6 w Centrum Dydaktycznym WNoZu wykład „STOP przemocy. Chronię – bo kocham”. Przeznaczony on jest dla wszystkich pozostałych chętnych.
    • 14 marca (sobota), w godzinach 14-15.30 warsztaty samoobrony w sali sportowej Domu Studenta nr 1 UMB.

Plakat akcji Daphne-stop przemocy.