Prof. dr hab. Anna Wasilewska p.o dyrektora Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego

19.10.2016 15:52

Prof. dr hab. Anna Wasilewska została p.o. dyrektora Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Dotychczasowy dyrektor Janusz Pomaski zrezygnował z powodów zdrowotnych.

Dyrektor prof. Anna Wasilewska zgodziła się objąć urząd na 4 miesiące. Do tego czasu ma być rozstrzygnięty konkurs na dyrektora.
    Profesor Wasilewska to Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Lekarskiego oraz kierownik Kliniki Pediatrii i Nefrologii. Profesor Wasilewska jest również konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pediatrii.

Profesor Anna Wasilewska jest absolwentką naszej Uczelni.  Po ukończeniu stażu podyplomowego w roku 1993 rozpoczęła pracę w I klinice Chorób Dzieci Akademii Medycznej (obecnie Klinika Pediatrii i Nefrologii) w Białymstoku, przechodząc kolejno stopnie awansu zawodowego i naukowego. Specjalizację I stopnia z pediatrii uzyskała w 1996r, II stopnia w 1999r, a z nefrologii w 2005r. W roku 2007 uzyskała stopień doktora habilitowanego, a w 2011r. tytuł profesora. Głównym zainteresowaniem naukowym prof. A. Wasilewskiej jest nefrologia dziecięca.

Informacja w mediach:

Kurier Poranny