• Aktualności

  Ruszył Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej - 14.03.2017

  14.03.2017 13:30
  Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

   

  37 studentów-seniorów  zainaugurowało dziś rok akademicki na „Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrycznej”  przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  W inauguracji oprócz władz dziekańskich wzięli udział zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki, który rozdał studentom „Pudełka Życia”, oraz Prorektor ds. Nauki UMB, prof. dr hab. Marcin Moniuszko.  

  Prorektor powiedział, że uczelnia wychodzi naprzeciw zdrowotnym oczekiwaniom mieszkańców regionu i zaapelował do seniorów, aby dzielili się wiedzą zdobytą na zajęciach ze swoimi bliskimi i znajomymi.

  Jak poinformował opiekujący się studentami seniorami dr Mateusz Cybulski z Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej, zajęcia potrwają do czerwca tego roku. Polegać będą na 2 godzinnych wykładach raz w tygodniu. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się tematy profilaktyki zaburzeń psychicznych osób w podeszłym wieku, takie jak między innymi: choroby psychiczne wynikające z samotności osób starszych.

  Seniorzy obejrzeli film „Mastersi”, który opowiada historię trójki najstarszych pływaków w kraju. Bohaterowie dzielnie znoszą trudy starości i z determinacją kontynuują swoją pasję. Następnie studenci odebrali swoje karty studenta  i materiały dydaktyczne, oraz plan zajęć. Zrobili też pamiątkowe zdjęcie.    

  „Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej”  jest wspólnym projektem UMB i władz Białegostoku, które dofinansowały studia seniorów.

  O projekcie na www.rynekseniora.pl

  O projekcie na www.rynekzdrowia.pl

  O projekcie na www.bialystok.wyborcza.pl

   

  Powrót