Promocja Uniwersytetu Medycznego na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie

11.03.2017 16:17

W dniach 10-11 marca Biuro Promocji i Rekrutacji UMB zapraszało do studiowania w Białymstoku na największych targach edukacyjnych w Polsce – XXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie.

Wizyta odbyła się w ramach projektu Studiuj w Białymstoku, który realizowany jest przez Urząd Miejski w Białymstoku oraz trzy największe uczelnie: Politechnikę Białostocką, Uniwersytet w Białymstoku i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Na tych targach byliśmy już po raz dziesiąty. Jak co roku odwiedziło nas bardzo dużo kandydatów, którzy zainteresowani są studiami medycznymi w Białymstoku. Najwięcej pytań dotyczyło kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, ale kandydaci pytali również o pielęgniarstwo, fizjoterapię czy kosmetologię – mówi Ewa Ratasiewicz z Biura Promocji i Rekrutacji.

Białystok staje się coraz popularniejszym miejscem do studiowania, o którym myśli młodzież wybierając kierunek studiów i planując swoją karierę zawodową. Z pewnością wynika to również z ostatnich osiągnięć naszych Absolwentów na Lekarskim Egzaminie Końcowym, pierwsze miejsce w Polsce, i Lekarko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym, drugie miejsce w Polsce – dodaje Aneta Brzostek.

Marzec i kwiecień to intensywny czas targów i spotkań edukacyjnych.

Już niedługo UMB zagości w Katowicach, Łomży, Siedlcach czy Łosicach.

Terminy i miejsca targów edukacyjnych, w których Uniwersytet Medyczny w Białymstoku weźmie udział.