• Aktualności

  Komisja konkursowa wybrała prof. dr hab. Annę Wasilewską na dyrektora UDSK

  15.03.2017 16:34
  Autor: Administrator UMB

   

  Prof. dr hab. Anna Wasilewska od kilku miesięcy pełniła obowiązki dyrektora Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala klinicznego w Białymstoku.

  Jak powiedział przewodniczący komisji konkursowej Prorektor ds. Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. dr hab. Janusz Dzięcioł, wizja przedstawiona przez Profesor Wasilewską była najbardziej realistyczna i pasująca do projektu sieci szpitali, w której placówka będzie funkcjonowała.

  Na wniosek przewodniczącego komisji konkursowej, Rektor UMB, prof. dr hab. A. Krętowski powołał  prof. A. Wasilewską  na stanowisko dyrektora UDSK.

  Także dzisiaj obradowała komisja konkursowa, która wyłoni dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

  Do konkursu przystąpiło czterech kandydatów: 1. Ireneusz Pikulicki (lekarz), 2. Marek Karp - p.o. dyrektora USK, 3. Andrzej Gorczak (kierownik jednego z działów szpitala), 4. Andrzej Orzechowski (ekonomista).  Wszystkie kandydatury spełniają wymogi formalne i zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu. Będzie to słowne przedstawienie wizji zarządzania USK przez zainteresowanych. Komisja wyłoni najlepszego kandydata na dyrektora tej placówki 28 marca 2017 r.     


  Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku jest największym na Podlasiu ośrodkiem diagnostyczno - leczniczym dla dzieci i młodzieży. Realizuje wielospecjalistyczne świadczenia medyczne w systemie opieki stacjonarnej i ambulatoryjnej. Jest  nowoczesnym, pełnoprofilowym ośrodkiem diagnostyczno-leczniczym dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat.  W 15 klinikach i oddziałach hospitalizowanych jest rocznie prawie 20 tys. osób a w 35 poradniach specjalistycznych leczy się prawie 140 tys. pacjentów. W Szpitalu zatrudniona jest wysokospecjalistyczna kadra lekarska i pielęgniarska: 224 lekarzy, z czego 170 to lekarze specjaliści w tym 29 profesorów i doktorów habilitowanych oraz 381 pielęgniarek, z których 240 posiada specjalizacje. W szpitalu prowadzone są szkoły edukacji: diabetologicznej, alergologicznej, pulmonologicznej, zdrowego żywienia i inne. Na terenie Uniwersyteckiego dziecięcego Szpitala Klinicznego działa szkoła, która zapewnia kontynuacje nauki w czasie hospitalizacji dzieci.

  Do dyspozycji małych pacjentów jest również biblioteka szpitalna z bardzo bogatym księgozbiorem. W procesie leczenia pomagają wolontariusze z fundacji i stowarzyszeń, którzy organizują czas wolny i umilają pobyt w szpitalu. Sale chorych i wszystkie pomieszczenia klinik są kolorowe i przyjazne, a także dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku.

  Szpital od 1997 roku należy do Krajowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Stale uczestniczy w rankingach, konkursach, programach prozdrowotnych i posiada szereg sukcesów w tym zakresie, m.in. rokrocznie plasuje się w czołówce najlepszych szpitali publicznych w Ogólnopolskich Rankingach Szpitali dziennika Rzeczpospolita-Bezpieczny Szpital. W 2013 roku w Rankingu Najlepszych Szpitali "Rzeczpospolitej" znalazł się w "złotej setce" najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych, jednocześnie był trzeci w kraju wśród szpitali dziecięcych, uzyskując wysoką punktację w obszarze "Opieka medyczna". Uwzględniając ocenę w dziedzinie zarządzania i ekonomii szpital może poszczycić się przynależnością do elitarnego klubu Gazele Biznesu - grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

   

  Wywiad z Panią Profesor na www.poranny.pl

   

  Powrót