Blisko 350 osób bierze udział w Międzynarodowym Kongresie Młodych Naukowców, który rozpoczął się na UMB

20.04.2017 14:51

Trzydniowa konferencja 12 International Medical Congress for Young Scientists odbywa się na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB przy ulicy Szpitalnej 37.

Obok referatów przewidziane są także  warsztaty laparoskopii, szycia chirurgicznego, czytania EKG, czy kulinarne. Oprócz Polaków biorą w nich udział także naukowcy z Litwy, Białorusi i Ukrainy.  Obecny na inauguracji Kongresu Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. Marcin Moniuszko podkreślił otwartość uczelni  na międzynarodową współpracę, poinformował o nowoczesnej aparaturze badawczej jaka znajduje się na UMB i zachęcał do naukowych kontaktów.

Dr Katarzyna Niemirowicz z Samodzielnej Pracowni Technik Mikrobiologicznych i Nanobiomedycznych wygłosiła referat poświęcony nanotechnologii w nowoczesnej medycynie. Na Kongresie prezentuje się 17 jednostek naukowych. Zagraniczni badacze wygłoszą w sumie 113 referatów.

Organizatorem Kongresu jest Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu medycznego w Białymstoku.

Więcej o Kongresie Młodych Naukowców pod linkami:

www.bimc.umb.edu.pl

Film promocyjny 12 BIMC: