• Aktualności

  Dzień Otwarty UMB - relacja z wydarzenia

  18.05.2017 16:25
  Autor: Administrator UMB

   

  18 maja 2017 roku w ramach XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na naszej Uczelni odbył się Dzień Otwarty.

  Pogoda, frekewncja i dobre humory dopisały. Dziękujemy za tak liczne przybycie – odwiedziło nas ponad 3 000 osób. W większości młodzież szkolna, ale nie zabrakło także przedszkolaków i dorosłych.

  Imprezy festiwalowe odbywały się głównie na dziedzińcu Pałacu Branickich. Odwiedzjących zaprosiliśmy także do budynków dydaktycznych uczelni. W programie przygotowaliśmy przede wszystkim warsztaty, zajęcia laboratoryjne i interaktywne prezentacje przygotowane przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Uczestnicy wzięli udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu. Można było nauczyć się jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabrakło przeglądów stomatologicznych, quizu anatomicznego, ćwiczeń rehabilitacyjnych, pokazów chemicznych, pokazu makijażu. Imprezę  relacjonowało Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł (najstarsza rozgłośnie tego typu w Polsce), które na dziedzińcu miało swoje studio na żywo. W Aula Magna o 10:30 odbyła się prezentacja rekrutacyjna, a w holu Pałacu Branickich wystawa prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej. Towarzyszyła nam Wampiriada. Udało się nam pozyskać 37 litrów krwi. Gratulujemy.

   

  Obejrzyj relację z Dnia Otwartego na fanpage UMB

   

  Relacje w mediach:

  Kurier Poranny

  Medyk Białostocki

  TVP Białystok

  Radio Białystok

  Onet Białystok

  Powrót