Profesorowie Anna i Krzysztof Bielawscy bohaterami filmu Telewizji Discovery

25.09.2017 15:00

Ekipa Telewizji Discovery kręciła na terenie UMB zdjęcia do filmu poświęconego laureatom Podlaskiej Marki Roku. Jednymi z głównych bohaterów są nasi profesorowie Anna i Krzysztof Bielawscy (zwycięzcy z 2015 roku).

Film, którego oficjalna premiera na antenie TV Discovery będzie miała miejsce za kilka miesięcy powstaje na zlecenie Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Ma promować podlaską naukę i przedsiębiorczość.

Profesorowie Anna i Krzysztof Bielawscy z Wydziału Farmaceutycznego UMB zostali wyróżnieni Podlaską Marką Roku za odkrycie, którym jest związek chemiczny mogący w przyszłości być lekiem na raka piersi. Podlaska Marka Roku to najważniejsza nagroda w regionie. Przyznaje ją specjalna kapituła, która obraduje pod auspicjami Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wyróżnia się te produkty, miejsca czy wydarzenia, które najbardziej sławią nasz region. W szranki stają ze sobą festiwale, produkty spożywcze, czy odkrycia naukowe.