Kierunek lekarsko-dentystyczny na UMB wysoko oceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną

28.09.2017 20:13

Otrzymaliśmy raport z wizyty Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku lekarsko-dentystycznym. Oceny takie na poszczególnych kierunkach mają miejsce co 6 lat. Poprzednia wizytacja na kierunku lekarsko-dentystycznym miała miejsce w 2010 roku. Polska Komisja Akredytacyjna ocenia jakość kształcenia na kierunkach, poziomach i profilach studiów wyższych (ocena programowa), a także – w ramach oceny instytucjonalnej – działalność podstawowych jednostek organizacyjnych uczelni wyższych oraz jakość kształcenia na studiach doktoranckich
    i podyplomowych (jeśli takie są prowadzone).

Skala ocen PKA jest następująca: negatywna, częściowa, zadowalająca, w pełni, wyróżniająca. Na 8 kryteriów, które były oceniane na UMB otrzymaliśmy 2 oceny wyróżniające oraz 6 ocen „uczelnia w pełni spełnia kryteria”. Oceny wyróżniające otrzymaliśmy z następujących kategorii: „kadra prowadząca proces kształcenia” oraz „opieka nad studentami oraz wsparcie w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia”.

Wizytacja miała miejsce w maju br. Komisja spędziła na UMB 2 dni, spotykając się z władzami, kadrą, pracownikami administracyjnymi, hospitując jednostki i zajęcia, sprawdzając dokumenty. Czekamy jeszcze na Uchwałę PKA, gdzie otrzymamy oficjalnie akredytację na prowadzenie kierunku na kolejne lata.

Relacja TVP Białystok