Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego UMB najlepsi w Polsce

05.10.2017 20:22

Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy w sesji jesiennej 2017 najlepiej w Polsce zdali absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Uzyskana przez nich średnia liczba punktów to 138,13. (na 200 możliwych). Na drugim miejscu uplasowali się absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, (średnia punktów 135,05), a na trzecim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.( średnia punktów 134,04).

Także w grupie lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach najlepiej wypadli nasi absolwenci.

Zapraszamy do statystyk z egzaminu.

Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy to sprawdzian, którego zaliczenie uprawnia do wykonywania zawodu. Jego wyniki świadczą o wysokiej jakości nauczania na naszje Uczelni.

W sesji jesiennej Lekarskiego Egzaminu Końcowego  byli studenci UMB zajęli trzecie miejsce.