Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego - 18.11.2017

EUROPEJSKI DZIEŃ DZIEDZICTWA AKADEMICKIEGO

NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM W BIAŁYMSTOKU

18 listopada 2017 roku

Uniwersytety od wieków pełnią niezbywalną rolę w kształtowaniu kultury, odkrywaniu tajemnic świata i natury ludzkiej. W celu uhonorowania zasług społeczności akademickiej, co roku w dniu 18 listopada obchodzony jest w Europie DZIEŃ DZIEDZICTWA AKADEMICKIEGO. Za hasło tegorocznego wydarzenia obrano: „Kolonizatorzy i kolonizowani”.

Kolekcje, artefakty, dokumenty w zbiorach muzealnych, jeśli nie całe muzea odnoszą się bezpośrednio lub pośrednio do różnego rodzaju kolonii intelektualnych, ekonomicznych itp. W różnych regionach utworzenie uniwersytetów bądź muzeów stało się częścią dziedzictwa kulturowego a także wpisało się w historię społeczeństwa.

Z tej okazji Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przygotowało specjalne spacery historyczne o początkach Uczelni w Białymstoku, jako kolonii naukowej w spustoszonym po wojnie mieście.

Spacery zaczynają się o godzinie 11.00, 14.00, 15.00 w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB (prawe skrzydło Pałacu), ul. Kilińskiego 1.

Wstęp bezpłatny