III miejsce młodych naukowców UMB w konkursie POTENCJOmetr

19.11.2017 15:12

Młody zespół badawczy działający w ramach Zakładu Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji UMB (kierownik prof. dr hab. Marcin Moniuszko) a dowodzony przez dr Kamila Grubczaka znalazł się wśród zwycięzców w konkursie POTENCJOmetr.
    Projekt "Ocena potencjału aplikacyjnego nanocząstek hydroksyapatytu i grafenu w opracowywaniu nowych metod terapii niedrobnokomórkowego raka płuc (NSCLC) (jako jedyny projekt łączący nauki biomedyczne i biotechnologię), po wspaniałej prezentacji Izabeli Popławskiej, oceniony jako wyjątkowo innowacyjny i interdyscyplinarny, zajął 3 miejsce.
    W skład nagrodzonego zespołu wchodzą również Anna Krętowska, Aleksandra Basaj i Małgorzata Kowalska.

POTENCJOmetr to Ogólnopolski konkurs na studencki projekt naukowy o potencjale wdrożeniowym. Jego celem jest wyłonienie zespołu, który realizuje interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym.