Uroczystości „czepkowania” studentów II roku Pielęgniarstwa i Położnictwa oraz wręczenia dyplomów absolwentom WNOZ UMB.

23.11.2017 16:34

Pozytywne emocje, łzy wzruszenia i duma najbliższych towarzyszyła uroczystościom „czepkowania” studentów II roku pielęgniarstwa i położnictwa oraz wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Czepki - symbol włączenia do społeczności pielęgniarek i położnych,  odebrało 84 studentów Pielęgniarstwa i 27 studentów Położnictwa. Studenci złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do niesienia pomocy potrzebującym oraz trwania przy tradycjach zawodu.

W drugiej części uroczystości Absolwenci 8 kierunków (Dietetyka, Elektroradiologia, Fizjoterapia, Logopedia z Fonoaudiologią, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo Medyczne, Zdrowie Publiczne) odebrali dyplomy ukończenia studiów. Ogółem liczba absolwentów w roku 2017 wynosi 529. Studia z wyróżnieniem ukończyło 4 absolwentów Wydziału, którzy odebrali dziś  Honorowe Dyplomy Rektorai zostali wpisani do Złoetej Księgi Absowlentów UMB. Uzyskali średnią ocen 4,75 i wyższą.

Kierunek Logopedia z Fonoaudiologią studia stacjonarne II stopień:

Paulina Szabałaj – 4,80

Magdalena Małyska  - 4,80

Kierunek Elektroradiologia studia niestacjonarne II stopnia

Monika Orzołek  – 4,75

Kierunek Zdrowie Publiczne studia stacjonarne II stopnia

Martyna Kulesza  – 4,85

Władze Dziekańskie nagrodziły też okolicznościowymi statuetkami najlepszych absolwentów-sportowców:

• Michał Dymek
    • Paweł Hryszko
    • Aleksandra Konarzewska
    • Patryk Perlejewski
    • Jakub Raubo.

W słowach skierowanych do Absolwentów, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. dr. hab. Sławomir Terlikowski, oraz Prodziekan ds. Studenckich, prof. dr hab. Elżbieta Krajewska-Kułak, życzyli zawodowego i osobistego rozwoju, oraz aby pozytywna energia niosła ich na skrzydłach do samego nieba. Ceremonię wzbogaciło złożenie przyrzeczenia Absolwenta Wydziału Nauk o Zdrowiu.