• Aktualności

  Spotkanie z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Białegostoku ds. Osób Niepełnosprawnych

  10.01.2018 07:18
  Autor: Administrator UMB

   

  Serdecznie zapraszamy 17 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 do auli 0.2 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB (ul. Szpitalna 37) na spotkanie z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Białegostoku ds. Osób Niepełnosprawnych, Panem Adamem Kujawą oraz prezentację filmu pt. „Nieinni”.

  Spotkanie jest organizowane przez Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB oraz Stowarzyszenie „Pro Salute”, w ramach kampanii społecznej, prowadzonej przez Miasto Białystok. Jego celem jest uwrażliwienie i zainspirowanie studentów UMB do pozytywnych zachowań wobec osób niepełnosprawnych.

  W czasie spotkania z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Białegostoku ds. Osób Niepełnosprawnych Adamem Kujawą poruszane będą problemy funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz działania podejmowane na ich rzecz w Białymstoku.

  Zaprezentowany zostanie także film Krzysztofa Kiziewicza i Radovana Lee pt. „Nieinni”, którego bohaterami jest sześć osób, których zainteresowania i pasje pokazują, że można być aktywnym również będąc niepełnosprawnym - król Skate Plazy Michał Kropiewnicki, paraolimpijczyk Krzysztof Smorszczewski, malarka i studentka - Weronika Maksimowicz, zawodnik jiu-jitsu Jan Kempisty, niewidomy DJ Mateusz Brytczuk i Dawid Markiewicz, który uległ dramatycznemu wypadkowi. Dzięki filmowi można będzie poznać ich historie, zobaczyć, jak radzą sobie w życiu, jak potrafią być aktywni i czerpać ze świata, ile się da. Autorzy filmu pozwalają widzom wejść w ten świat i przekonać się, że ludzie niepełnosprawni nie czują się inni, mogą żyć aktywnie, rozwijać swoje talenty i pasje.

   

   

  Powrót