UMB na XX Jubileuszowej Gali Rankingu Liceów i Techników

10.01.2018 16:33

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła wyniki jubileuszowego, XX Rankingu Techników i Liceów w Polsce.

Przy tworzeniu rankingu brane są pod uwagę wyniki matury (z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych), osiągnięcia uczniów w olimpiadach oraz wyniki egzaminów zawodowych, w przypadku techników.

Na uroczystej Gali obecny był również Uniwerytet Medyczny w Białymstoku, który zachęcał zdolną młodzież do studiowania na naszej Uczelni.

W województwie podlaskim najlepszym liceum okazało się II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, drugie miejsce zajęło I Liceum im. Adama Mickiewicza z Białegostoku a na trzecim miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Łomży. Najlepsze technikum to Technikum Elektryczne.

Szkołom gratulujemy a Absolwentów zapraszamy na studia.

Ranking Liceów i Techników