Czołowe miejsce absolwentów UMB na LDEK-u i LEK-u

28.02.2018 12:20
    Autor: Administrator UMB

Miło nam poinformować, że również sesja wiosenna 2018 egzaminów medycznych okazała się korzystna dla Absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Zajęli on 1 miejsce w Polsce na Lekarskim Egzaminie Końcowym wśród zdających po raz pierwszy. Ze średnią punktów 128,44 pokonali drugich w zestawieniu absolwentów Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Uniwersytetu Medycznego Imienia K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Wśród absolwentów zdających LEK, którzy ukończyli uczelnie w ostatnich 2 latach medycy z Białegostoku zajęli 4 miejsce.

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego UMB po raz kolejny uzyskali najlepsze wyniki w kraju podczas Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Średnia punktów uzyskana na egzaminie przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku wyniosła 136,16.

Jest to o 6 punktów więcej, niż drugiego w zestawieniu - Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (130, 29 pkt.). Trzecie miejsce zajęli absolwenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z punktacją 129,97 pkt.).

Jest to dowód na to, że młodzi lekarze dentyści bardzo poważnie podchodzą do tego, jakże ważnego dla ich dalszej kariery, egzaminu. Uzyskane wyniki świadczą o tym, iż mamy zdolnych i odpowiedzialnych studentów, ale należy też zauważyć, że sukcesy nie biorą się znikąd - w trakcie studiów studenci uzyskują bowiem wiedzę, która uzupełniona własną pracą daje znakomite wyniki. Nowoczesny sprzęt, metody dydaktyczne, a przede wszystkim doskonale wykształcona kadra, to prosta droga do sukcesu.

Warto też podkreślić dobrą współpracę pomiędzy nauczycielami akademickimi a społecznością studencką. Wysokie wymagania stawiane studentom przez cały okres 5-letnch studiów w konsekwencji skutkują tym, że absolwenci uzyskują wiedzę na najwyższym poziomie, a co najważniejsze, potrafią ją przełożyć na własny sukces.

Tegoroczny wynik LDEK-u to również kolejne potwierdzenie świetnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która miała miejsce w ubiegłym roku.”

Już od paru lat, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku plasuje się na czołowych miejscach, zarówno na Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym i Lekarskim Egzaminie Końcowym.