Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty - wykład dr Emilii Sarnackiej

24.02.2018 13:39
    Autor: Biuro Promocji i Rekrutacji

W ramach cyklu WYKŁADY EKSPERCKIE PRAWO MEDYCZNEGO odbył się trzeci wykład szkoleniowy pt. „Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty – od samodzielności do odpowiedzialności”.

Prelegentką była dr Emilia Sarnacka, pracownik Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej.

Podczas spotkania zostały omówione praktyczne aspekty nowej regulacji dotyczącej wykonywania zawodu fizjoterapeuty (w tym: współpraca z lekarzem, obowiązki fizjoterapeuty i odpowiedzialność zawodowa) oraz związane z nią kwestie problematyczne.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno studentów fizjoterapii UMB, jak również aktywnych zawodowo fizjoterapeutów.

Kolejny wykład ekspercki odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w Sali Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu (ul. Szpitalna 37). Dr Dorota Huzarska przedstawi temat funkcjonowania wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych jako alternatywy dla sądów powszechnych.

Szczegóły na stronie Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej UMB w zakładce WYKŁADY PRAWO MEDYCZNE.