V Konferencja Wschodząca Diagnostyka - zwycięzcy

20.04.2018 08:37

14 kwietnia 2018 roku w Euroregionalnym Centrum Farmacji odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Studentów Medycyny Laboratoryjnej i Młodych Diagnostów "Wschodząca Diagnostyka" przygotowywana przez organizację Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny.

Na wydarzenie przybyli studenci i doktoranci naszej uczelni, studenci innych uczelni medycznych jak również aktywni diagności laboratoryjni.

Konferencja rozpoczęła się przywitaniem gości przez Dziekana Wydziału Farmaceutycznego dr hab. Wojciecha Miltyka oraz wykładem inauguracyjnym przeprowadzonym przez Prof. dr hab. Elżbietę Tryniszewską.
    V edycja konferencji została również uświetniona wykładami dr hab. Marty Łukaszewicz-Zając oraz przedstawiciela firmy Synevo.

W tym roku uczestnicy mogli brać udział w 3 sesjach naukowych: Studenckiej Sesji Nauk Podstawowych, Studenckiej Sesji Diagnostyki Klinicznej oraz Interdyscyplinarnej Sesji Doktoranckiej, w których komisja składająca się z nauczycieli akademickich UMB oceniała zmagania autorów prac naukowych.

Przedstawiamy zwycięzców V Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Medycyny Laboratoryjnej i Młodych Diagnostów "Wschodząca Diagnostyka"

STUDENCKA SESJA NAUK PODSTAWOWYCH:

• I miejsce: Martyna Falkowska

"Badanie potencjalnych właściwości wiązania z mniejszą bruzdą DNA nowych pochodnych trimetoprimu."

• II miejsce: Anna Sielewonowicz

"Wpływ ekstraktu z owoców Aronia melanocarpa L. na stężenie białkowych grup karbonylowych w trzonie kości udowej szczurów w warunkach umiarkowanej ekspozycji przewlekłej na kadm."

• III miejsce: Patrycja Wiszenko

"Choroba Hashimoto- diagnostyka i dieto terapia."

STUDENCKA SESJA DIAGNOSTYKI KLINICZNEJ:

• I miejsce: Michalina Kryszczuk

"Ocena występowania mutacji w genach NRF2 i KEAP1 w niedrobnokomórkowym raku płuca."

• II miejsce: Sylwia Bajko

"Ocena ekspresji cząsteczki adhezyjnej CEACAM-1 u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego."

• III miejsce:Urszula Szkudlarek

"Wpływ przyjmowania dojelitowych probiotyków wieloszczepowych na parametry stanu ogólnego człowieka ze szczególnym uwzględnieniem stężenia trimetyloaminy, tlenku trimetyloaminy i siarczanu indoksylu w surowicy krwi."

INTERDYSCYPLINARNA SESJA DOKTORANCKA:

• I miejsce: Agnieszka Wróbel

"Nowe analogi trimetoprimu jako potencjalne związki wiążące się z DNA oraz ich aktywność wobec reduktazy kwasu dihydrofoliowego (DHFR)."

• II miejsce: Elwira Siewiec

"Ocena funkcji mitochondriów w mięśniach szkieletowych w grupie pacjentów z prawidłową oraz z nieprawidłową glikemią na czczo."

• III miejsce: Beata Szymańska

"Wykorzystanie biosensora SPRI do oznaczania białka UCHL-1 jako potencjalnego markera u pacjentów z wnętrostwem."

Gratulujemy serdecznie wygranym jak również wszystkim uczestnikom za wystąpienia.
    Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom.
    Liczymy, że spotkamy się znów za rok w Białymstoku