Film promujący innowacyjność nauki z udziałem Profesorów Anny i Krzysztofa Bielawskich

24.04.2018 16:05

"Nieustanny rozwój - innowacje medyczne" - to tytuł filmu promującego nowoczesne oblicze województwa podlaskiego.

Urząd Marszałkowski zamówił produkcję filmu oraz jego emisję w popularnym kanale Discovery. Sektor medyczny jest jedną z wiodących specjalizacji województwa podlaskiego. Działają tu liderzy w produkcji implantów medycznych, a wysoko wyspecjalizowane kadry zapewnia Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Bohaterami filmu są m.in Profesorowie Anna i Krzysztof Bielawscy z UMB związani z Wydziałem Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uczelni.  (W 2015 roku zostali wyróżnieni Podlaską Marką Roku.  W ten sposób doceniono ich odkrycie, którym jest związek chemiczny mogący w przyszłości być lekiem na raka piersi. Naukowcy mają w swoim dorobku kilka patentów. Poszukują nowych związków chemicznych o aktywności przeciwnowotworowej.

Film można obejrzeć pod linkiem: