Inicjatywy studentek UMB laureatami konkursu "SAMO-RZĄDŹ"

15.06.2018 13:06

Rozstrzygnięto konkurs "SAMO-RZĄDŹ", którego organizatorem jest Komisja Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu studenckiego przygotowanego przez samorządy studenckie publicznych wyższych szkół medycznych działających w Polsce, wchodzących w skład KRAUM.

Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach:

1) akcja promująca zdrowie,

2) wydarzenie kulturalne,

3) inicjatywa społeczna (działania na rzecz społeczności akademickiej).

Do konkursu może zostać zgłoszony wyłącznie jeden projekt z każdej Uczelni do każdej kategorii.

W wyniku rozstrzygnięcia ostatniej edycji konkursu, zostały wyróżnione dwie inicjatywy studentek UMB!

W kategorii akcji promującej zdrowie, 1. miejsce zajęła akcja "Pokaż Dziadkom" prezentowana przez Paulinę Werel.

Celem akcji jest promocja wśród społeczeństwa wiedzy na temat objawów udaru mózgu i konieczności błyskawicznej reakcji w wypadku ich wystąpienia. Wykonawcy nakręcili krótki film edukacyjny pt.: "Pokaż dziadkom" i umieścili go na portalu YouTube. Film promowany był w mediach społecznościowych,ogólnopolskich i lokalnych. Od 22 lutego 2017r. film był wyświetlany również we wszystkich Salach Obsługi Klienta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce.

Film informacyjny "Pokaż dziadkom".

W kategorii wydarzenie kulturalne, 1. miejsce zajęło "Spotkanie pod schodkami" prezentowane przez Martynę Jakubowską.

"Spotkania pod Schodkami" to wydarzenie, podczas którego każdy może przyjść i zaprezentować swoją twórczość. Z jednej strony bardzo pozytywnie zaskakuje fakt, jak wiele osób na UMB stara się rozwijać swoje pasje i talenty. Z drugiej zaś zasmuca, bo trudno przekonać ich, żeby pokazali się swoim kolegom. Impreza ta ma obecnie dwie odsłony w roku: jesienną i wiosenną. Z jednej strony daje to czas, żeby przygotować na występ nowy program. Z drugiej, nie chcemy, żeby "Spotkania" spowszedniały widzom i doceniali oni, jak wiele pracy każdy wkłada w swój występ. Na CoNieCo-wej scenie gościliśmy już wielu: młodych poetów, grupy taneczne, wokalistów, gitarzystów, pianistów, grafików etc. Jesteśmy otwarci na każdą formę artystyczną - jedynym ograniczeniem jest lokal, jakim dysponujemy, ale jak do tej pory wszyscy chętni zdołali się zaprezentować.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!