Nowa książka z udziałem pracownika UMB - Prawo dla lekarzy psychiatrów

12.07.2018 21:43

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne objęło patronatem książkę "Prawo dla lekarzy psychiatrów" stanowiącą praktyczne kompendium wiedzy prawniczej dla tej szczególnej grupy zawodowej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Difin.

W książce zostały omówione m.in.: nowe regulacje prawne dotyczące stosowania przymusu bezpośredniego, zasady wykonywania zawodu lekarza psychiatry, udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy psychiatrów, leczenie szpitalne w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, prawa pacjenta z zaburzeniami psychicznymi oraz zasady podlegania odpowiedzialności prawnej lekarza psychiatry.

Autorami publikacji są dr Anna Jacek (Uniwersytet Rzeszowski), dr Błażej Kmieciak (Uniwersytet Łódzi) oraz dr Emilia Sarnacka, pracownik Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.