Rekrutacja na UMB 2018 - pierwsze podsumowanie

20.07.2018 11:15

Na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku dokonano ponad 7500 rejestracji.

Najwięcej osób wybrało kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmację. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce stara się o indeks na kierunku lekarsko-dentystycznym – prawie 19 osób na 1 miejsce. Zainteresowaniem cieszą się również: Dietetyka, Analityka Medyczna, Kosmetologia, jak i Fizjoterapia.

Na maturzystów czeka ponad 1100 miejsc na studiach stacjonarnych i 180 na studiach niestacjonarnych.

Osoby zainteresowane podjęciem studiów niestacjonarnych oraz drugiego stopnia zapraszamy do rejestracji od 9 sierpnia 2018r.

Przypominamy, że w roku akademickim 2018/2019 po raz pierwszy zostanie uruchomiony Fundusz Stypendialny UMB dla najlepszych maturzystów. Stypendystą może zostać student I roku jednolitych studiów magisterskich lub pierwszego stopnia UMB, który podjął studia w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i uzyskał co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia na poziomie rozszerzonym, z jednego z przedmiotów branych pod uwagę podczas postępowania rekrutacyjnego na UMB. Więcej o funduszu stypendialnym

Wszystkim kandydatom, którzy na tym etapie rekrutacji jeszcze się nie dostali na swój wymarzony kierunek, przypominamy, że terminy kolejnych list są sukcesywnie podawane na stronie poświęconej wynikom rekrutacji:  listyrankingowe.umb.edu.pl    a zmiany na listach mogą pojawiać się do 30 września, a w wyjątkowych wypadkach nawet po tym terminie.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie położnictwa pomostowego. To specjalna oferta dla osób posiadających świadectwo dojrzałości, będących absolwentami dwuipółletniej szkoły policealnej albo pomaturalnej, kształcącej w zawodzie położnej, o kierunku Położnictwo, posiadające czynne prawo do wykonywania zawodu. Rekrutacja odbędzie się w sierpniu. Więcej o rekrutacji na położnictwo pomostowe.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej UMB w zakładce Rekrutacja oraz bezpośrednio w Biurze Promocji i Rekrutacji UMB tel. 85 748 5473, e-mail: brip@umb.edu.pl